6.30 – 8.30 – Codziennie rano z uśmiechem przychodzimy do przedszkola. Tu czekają na nas koleżanki, koledzy i nasze ciocie. Witamy się ze wszystkimi i rozpoczynamy zabawę. Wybieramy to, co nas interesuje: puzzle, gry planszowe, układanki klocki, lalki, samochody. Prowadzimy ciekawe rozmowy wspominając poprzedni dzień. Niektórzy z nas chętnie pracują indywidualnie pod czujnym okiem naszej pani. Jest też czas na gimnastykę poranną i zabawy ruchowe. Każdy dzień zaczynamy modlitwą.

 

8.30 – 9.00 W łazience dokładnie myjemy ręce. I nie trzeba nam o tym przypominać

 

8.50 – 9.40 – Jemy pyszne śniadanie 🙂

 

9.00 – 10.30 – Realizujemy zadania edukacyjne. Poważnie brzmi, prawda? A co się za tym kryje? Ciocie wymyślają zajęcia, na których słuchamy różnych opowieści, malujemy, tańczymy, śpiewamy, uczymy się o przyrodzie, eksperymentujemy, liczymy, przygotowujemy się do nauki pisania i czytania, gimnastykujemy się, bawimy się w teatr. I wiele jeszcze innych rzeczy!!! Zadania edukacyjne dla maluszków trwają krócej.

 

9.30 -11.00 – Zabawy dowolne odpowiadające zainteresowaniom dzieci, praca indywidualna – wspomaganie i korygowanie rozwoju

 

10.30 – 12.00 – Hurra! Bardzo lubimy przebywać na naszym placu zabaw – bawimy się w piaskownicy, na huśtawkach, zjeżdżalniach. Mamy wspaniały plac 🙂

Chodzimy też na spacery i wycieczki – obserwujemy świat przyrody, poznajemy różne środowiska. Po tym wszystkim myjemy ręce i…

 

11.40 – 12.50 – Jemy pyszny obiad 🙂

 

12.20 – 14.00 – Czas na odpoczynek 😉 Ciocie czytają nam ulubione bajki, pokazują nam różne ciekawe rzeczy związane z tym, co robiliśmy na wcześniejszych zajęciach, utrwalamy wiersze, piosenki, tańce, rozwiązujemy zagadki, układamy własne bajki, kończymy swoje prace plastyczne. Odbywają się zajęcia dodatkowe, a w starszych grupach drugie zajęcia dydaktyczne Idziemy na plac zabaw. Bawimy się 🙂 Myjemy ręce, a potem…

 

14.00 – 14.50 – Jemy pyszny podwieczorek 🙂

 

15.00 – 16.00 – Słuchamy ulubionych bajek, gramy w gry, tworzymy własne. Malujemy, stemplujemy, wycinamy…Pracujemy indywidualnie pod czujnym okiem cioci. Bawimy się czekając na przyjście naszych opiekunów. I tak właśnie mija nam przedszkolny dzień. Pa, pa… Do jutra kochane przedszkole!

Print Friendly, PDF & Email